Putuj se mnou KOLEM PRAHY etapa I.

Můj nevidomý kamarád Vojta miluje chůzi. Společně vyrážíme v Praze na různé malé či větší procházky. Vojta mě často prosil, abychom vyrazili na nějaký větší výlet a nemusel mě dlouho přemlouvat. Rozhodli jsme se prozkoumat město z jiného úhlu a naplánovali jsme si pořádně dlouhou trasu. Navrhla jsem obejít postupně dokola celou Prahu. Načrtla jsem si od oka trasu v mapové aplikaci a sdílela jsem svůj návrh ve skupinách na sociálních sítích, abychom dostali tipy od místních, kteří tudy pravidelně chodí na své vycházky. 

Spolu se to lépe táhne

Iniciativa na sociálních sítích měla velkou odezvu, tak jsme se rozhodli dát šanci také dalším milovníkům chůze. Vytvořila jsem veřejnou událost na Facebooku, aby se k nám na naše cesty mohli připojit také další nadšenci. Na první etapu naši pouti jsme vyrazili v sobotu 10. března 2024. Nakonec se nás na srazu sešlo sedm. Společně jsme se vydali z Ořechu směrem na západ. 

Jedna z rad, které jsme dostali na Facebooku, byla návštěva „pólů Prahy“ - nejzápadnějšího, nejvýchodnějšího, nejsevernějšího a nejjižnějšího bodu města, které jsou vyznačené na místě sloupky. Během první etapy jsme si naplánovali návštěvu západního pólu.

Cesta na západ

Vyšli jsme za pěkného jarního počasí, které se během dne jen zlepšovalo. Předem musím říct, že Vojta chodí opravdu svižně, tak nás dva členové výpravy po prvních deseti kilometrech chůze opustili. Neboj, nenechali jsem je někde zničené v příkopě. Počkali jsme s nimi na autobus zpět do civilizace a pokračovali dál. Cestou jsme narazili na drobné překážky, jako byla rozbahněná cesta a nečekaný plot. Naštěstí jsme našli v plotě díru, skrze kterou jsme mohli prolézt. Na druhou stranu jsme si užili chvilky romantiky u několika rybníků a obdivovali jsme po cestě koně i květiny. Cestou nás taky rozveselovala Vojtova nová kamarádka Viki. Viki je morče, které sice nešlapalo po svých a neslo se v tašce, ale které bylo výborným parťákem na cestě. 

Po dvaceti kilometrech svižné chůze plné povídání, poznávání se a vyprávění si historek ze života jsme dorazili k západnímu pólu Prahy, který se nachází u přistávací dráhy ruzyňského letiště. Tady jsme si odpočinuli a pogratulovali si, že jsme úspěšně dokončili první etapu naší cesty. Potom jsme došli k autobusu v Dobrovízi, rozloučili se a popřáli si šťastnou cestu domů.

Fotky z putování KOLEM PRAHY

Trasa první etapy:

Zpět do obchodu